Особливості торгів в системі Прозорро.Продажі

Найбільшою системою по проведенню онлайн аукціонів відкритого типу в Україні являється Прозорро. Тут можуть приймати участь у торгах всі бажаючі: звичайні громадяни або підприємства. Аукціони проходять в декілька етапів, кожен з яких закінчується у визначений час. Сторонній вплив на результати торгів виключається, так як система працює автоматично без участі людей. За ходом аукціону можна спостерігати будь-кому, в тому числі і представникам контролюючих органів. У випадку виявлення будь-яких порушень, учасник-порушник буде виключений із системи. Дії конкурентів кожен може бачити, та із-за того, що всі учасники закодовані за допомогою цифрових кодів, дізнатися про те, хто саме зробив ставку, неможливо, поки аукціон триває. Інформація відриється лише після закінчення торгів.

Так як система Прозорро не має необхідного функціоналу для проведення торгів, то цим займаються акредитовані ЕТМ – електронні торгівельні майданчики. Одним з таких є Українська універсальна біржа, на якій є вся база доступних лотів. Тут державні підприємства та комунальні структури реалізують майно: нерухомість, транспортні засоби, обладнання земельні наділи, тощо. Також через ЕТМ продається і українська деревина. Про це більш детально розказується тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodat-lis-kruglyak-sosn-v-harkovi-na-prozorroprodazhi/.

Серед головних переваг використання торгівельних майданчиків для придбання майна необхідно виділити:

  • повністю автоматичний процес торгівлі, завдяки якому можна придбати необхідний лот по справедливій ціні без потреби в тому, щоб давати хабар або якось домовлятися з продавцем;
  • безпечність підписання електронних договорів, яка обумовлена перевіркою документів усіх сторін;
  • доступність даних про лоти в будь-який час (інформація оновлюється в режимі реального часу);
  • зручність користування (для придбання майна не потрібно його шукати або кудись їхати).

Як видно, використання торгівельних майданчиків для придбання товарі є зручним та ефективним способом отримати бажане. Реєстрація на сайті ЕТМ займе лише декілька хвилин. Тарифи на послуги є однаковими на усіх торгівельних платформах. Необхідно пам’ятати про реєстраційний та гарантійний внесок, який потрібно буде сплатити для участі в обраному аукціоні. При виникненні будь-яких питань завжди можна звернутися за консультаційною допомогою до працівників торгівельного майданчику.