Переговорна процедура закупівлі на Прозорро

Державні закупівлі здійснюються виключно через онлайн систему Прозорро. Це багатофункціональний електронний сервіс, на якому проводяться тендери з закупівлі товарів, робіт чи послуг. Система забезпечує прозорість торгів, доступність учасників до аукціонів, мінімізує фактор корупції. На ресурсі можуть укладати угоди з купівлі-продажу державні та комунальні підприємства, муніципальні установи, органи місцевого самоврядування, комерційні структури та підприємці. Дізнатися про нові тендери, оголошені на ProZorro, можна на самій платформі, або на партнерських біржах. Авторизованим партнером Прозорро є онлайн майданчик Mega Sale, на якому можна зареєструватися за посиланням megasale.com.ua. На цьому ресурсі можна отримати консультацію про всі нюанси електронних торгів.

Коли застосовується процедура переговорів

Електронна платформа державних закупівель ProZorro була розроблена таким чином, щоб максимально спростити процедури і, в той же час, жорстко дотримуватися законодавства і прозорості закупівель.

Переговорну процедуру застосовують, як виняток у таких випадках:

  1. Повторній відміні відкритих електронних торгів по причині відсутності достатньої кількості учасників, регламентованої ЗУ «Про публічні закупівлі».
  2. Необхідність замовлення послуг створення витворів мистецтва, архітектурного проекту.
  3. Відсутність конкуруючих тендерних пропозицій з технічних причин.
  4. Необхідність передачі прав на інтелектуальну власність.
  5.  Укладення контракту з постачальником «останньої надії»  на поставку природного газу чи електроенергії.
  6. При виникненні форс-мажорних обставин в економічній чи соціальній сфері, під час яких потрібно негайно ліквідувати наслідки і немає часу у на дотримання стандартних строків підготовки до аукціону на Прозорро.
  7. Анулювання договору про купівлю-продаж товарів, робіт чи послуг, яка відбулася з вини учасника.
  8. Виникнення необхідності закупівлі на ProZorro додаткового обсягу продукції у того ж постачальника (в тому випадку, якщо у іншого постачальника є в наявності товар тільки з іншими технічними характеристиками, що не підходить замовнику. Додатковий обсяг постачання не повинен перевищувати 50% від суми основного договору. Замовляти поставку товарів у переможця торгів на Прозорро, з яким підписано договір, можна впродовж 3 років. Такі ж вимоги висуваються і до виконання робіт та послуг.