Відкритий тендер – чим він особливий?
Всім відомо, що є два типи тендера – це відкритий і закритий. Особливість закритих торгів полягає в тому, що кандидатів собі обирає сам замовник. Що стосується відкритого типу, то на території України саме він користується значно більшим попитом. Причина тому одна – такий тип вибору замовника і постачальника більш вигідний для представників малого і середнього бізнесу. Не дивлячись на те, що умови в Україні для малих підприємців не найкращі, це їх ніяким чином не зупиняє.
Відкритий тендер – його головна відмінність криється в його ж назві. Тобто ця система є максимально прозорою і брати участь в ній можуть всі охочі. Це може бути фізична або ж юридична особа. Спробувати свої сили і поборотися за державне замовлення можуть і недавно створені компанії, які мають серйозні амбіції і можливість виконати всі відповідні умови.
Щоб завжди бути в курсі і мати доступ до купи корисної інформації можна скористатися сайтом ueex.com.ua. Доступ вільний і будь-який користувач може відвідати цей ресурс і взяти для себе щось корисне.
Фактор конкуренції
Одна із головних прикмет відкритих торгів – це велика конкуренція. Якщо в закритому типі замовник обирає для себе 3-4 кандидати з серйозним портфоліо і купою рекомендацій, то в нашому випадку навіть підприємець без досвіду постачання може залишити свою кандидатуру і запропонувати вигідні умови.
Відповідно, потрібно бути зарані готовими до того, що кожний кандидат буде акцентувати увагу на своїх перевагах. Лише в випадку, коли ви зможете доказати свою надійність, запропонувати якісну продукцію для поставок, або ж послуги за невелику вартість, ви будете мати шанси на те, щоб опинитися серед числа фаворитів.
Ще один важливий момент стосується тендерної документації, яка повинна бути прозорою. Навіть найдрібніші фальсифікації призведуть до дискваліфікації кандидатури.
На сайті https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/ можна більш детально ознайомитися з тим, як працює біржа і за яким принципом проходить вибір переможця в боротьбі за тендер.
Хто може брати участь?
Замовником послуг може бути не лише фізична чи юридична особа. Все залежить від виду послуг і їх призначення.
Тобто, замовником може бути:
- Державна установа – наприклад адміністрація президента України має бажання закупити нові комп’ютери для більш ефективної роботи. Для цього, відповідний відділ організовує тендер в ході якого планує відібрати постачальника, який запропонує найбільш вигідні умови.
- Приватне підприємство – це може бути як велика компанія з декількома тисячами працівників так і невеличка компанія.
- Благодійні організації – нерідко, волонтери або ж окремі фонди проводять тендер на виготовлення різних банерів, ручок, буклетів і так далі. Зазвичай, тендер створюється в тому випадку, коли потрібні велика кількість продукції і потрібно провести вкладені кошти, щоб вони відображалися в реєстрі.
Що стосується виконавця, то ситуація мало чим відрізняється. Якщо мова йде про виготовлення і постачання 10 тисяч ручок або календарів, то такий тендер може отримати і невідомий підприємець, який вирішив вперше прийняти участь і спробувати перемогти в торгах.
Якщо ж говорити про електроніку, виконання будівельних робіт, реставрацію об’єктів високого рівня важливості і тому подібне, то перевагу будуть завжди віддавати досвідченним компаніям, які можуть продемонструвати своє портфоліо з великою кількістю вдало закінчених проектів. Але є винятки, які часто пов’язують з корупційною складовою, яка в Україні зустрічається досить часто.