Яка деревина продається на Прозорро.Продажі

В Україні наразі діє інноваційний проект, розроблений Міністерством енергетики при участі інших державних структур. Цей проект був запущений в 2016 році в якості пілотного, але на даний час він є ефективним інструментом, що захищає ринок держмайна від корупції. Йдеться про електронну торгівельну систему Прозорро.Продажі. Через цю систему зараз продається усе державне майно, а також майно комунальної форми власності. Реалізація деревини також здійснюється через неї. Дізнатися більше про це можна тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-kruglyak-sosni-v-zhitomiri-na-chesnih-umovah-mozhlivo-na/.

Яка деревина продається на онлайн торгах

Для того, щоб придбати лісоматеріали, необроблену деревину чи дров’яну продукцію в великих об’ємах, потрібно скористатися послугами акредитованого торгівельного майданчику. На таких онлайн платформах можна знайти лоти, представлені в системі Прозорро, у тому числі і деревину.

Продаж сировини, без якої не може існувати деревообробна, паперова, будівельна галузь, на онлайн торгах здійснюється в об’ємах від 150 кубічних метрів в одному лоті. Є також обмеження щодо вартості лоту – вона не може бути меншою за 200 тисяч гривень. Але ці обмеження планують переглянути та в майбутньому послабити.

На відкритому аукціоні можна придбати такі породи деревини: дуб, сосна, ялина, береза, клен та багато інших. Є тут також і технічна деревина, що утворюється під час вирубки заражених грибком чи шкідниками дерев.

Етапи участі в аукціоні

Для того щоб стати власником необхідного лоту, потрібно:

  • 1. Пройти просту процедуру реєстрації на сайті обраного торгівельного майданчику (це займе декілька хвилин).
  • 2. Знайти цікавий лот за допомогою передбаченої для цього системи пошуку.
  • 3. Вивчити умови щодо придбання цього лоту (час початку аукціону, початкову вартість товару, тощо).
  • 4. Сплатити гарантійний внесок та подати заявку на участь.
  • 5. Дочекатися початку аукціону та прийняти у ньому участь.
  • 6. Підписати договір з організатором аукціону (у випадку, якщо система обере вас переможцем).

Таким чином, для придбання деревини, що потрібна для виробничої діяльності чи інших сфер бізнесу, наразі досить пройти декілька простих етапів. Це можна зробити, знаходячись в будь-якому місці світу, де є доступ до Інтернету. Для підписання електронного договору купівлі-продажу не потрібно навіть нікуди їхати.