Які є типи криптовалют

Коли йдеться про різновиди криптовалют, більшість із них є форками біткоіну, тоді як інші були створені з нуля. Однак в даний час існує лише 3 основних типи криптовалют.

Біткоін

Біткоін був винайдений у 2009 році людиною (або групою людей), яка називала себе Сатоші Накамото. Його метою було створення «нової системи електронних грошей», яка була б «повністю децентралізованою, без сервера чи центрального органу». Після розробки концепції та технології, в 2011 році Накамото передав вихідний код та домени іншим членам спільноти біткоіну, а потім зник. Торгувати монетою можна на надійній біржі https://www.bybit.com/kk-KZ/

Це перша криптовалюта, яка будь-коли була представлена і вважається «цифровим золотом». Нині її ринкова капіталізація становить мільярди доларів, та є найбільшим показником серед інших видів криптовалют. Одиницю біткоіну можна розбити на сатоші, що еквівалентно копійкам чи центам. Крім того, мережа Біткоін влаштована таким чином, що у будь-який момент часу в обігу може перебувати лише 21 мільйон одиниць Біткоіна. Ця обмежена доступність є основним компонентом, що визначає його ринкову ціну. Нині ринкова пропозиція біткоіну становить 18,39 мільйона одиниць.

Альткоіни

У цю категорію входять в основному форки та альтернативні версії біткоіну, звідси й назва. Однак деякі альткоіни відрізняються від біткоіну за експонентом і використовують різні алгоритми. Наприклад, Ethereum, який є альткоіном, — це не валюта, а платформа, на якій організації можуть створювати свої програми на основі блокчейну. Нині існує понад тисячу альткоінів. Деякі з відомих альткоінів — Ethereum, Litecoin, NEO та ін.

Токени

Це продукти таких альткоінів, як Ethereum та NEO. Ці криптовалюти не мають окремого блокчейну, а працюють на децентралізованих додатках, створених за допомогою таких альткоінів. Однак токени мають вкрай низьку вартість порівняно з двома іншими вищезгаданими типами, оскільки їх можна використовувати тільки для придбання товарів з таких децентралізованих програм або dApps.

Чи безпечно інвестувати в криптовалюту?

Криптовалюти, як правило, волатильні за своєю природою, і інвестиції в криптовалюту іноді можуть бути ризикованими. Проте всі види інвестицій несуть у собі певний рівень ризику. Але завжди слід ретельно вивчати ситуацію, щоб уникнути ризику, особливо якщо йдеться про ваші гроші, які ви збираєтеся інвестувати.

Небезпека може також представляти сумнівні біржі та інші майданчики, куди ви відправляєте свої гроші для подальшої торгівлі. Так що якщо ви хочете обміняти певні монети, то вам безперечно слід спочатку переконатися в тому, що ви працюєте з надійним перевіреним сучасним майданчиком. Наприклад, ви просто зараз можете пройти реєстрацію на сайті https://www.bybit.com/uk-UA/ та почати працювати саме з ним. Це дасть вам певні переваги, оскільки вказаний ресурс може допомогти вам у різних питаннях.