Ліс-кругляк в системі Прозорро.Продажі

Величезними перспективами володіє недавно з’явилося явище – електронний аукціон, на якому виставляється ще необроблене дерево www.uub.com.ua/rus/prozorro/sale/derevina/. Багато власників лісозаготівельних підприємств користуються таким аукціоном, кожен квартал виставляючи отримане з рубки дерев сировину на сайти-аукціони, наприклад, Українська універсальна біржа. Учасників аукціону чимало, що дозволяє призначити ціну товару відповідну ринкової. Всі подібні аукціони проходять через систему Прозорро.

Які ж особливості продавати ліс на офіційних майданчиках Прозорро?

Ще зовсім недавно, щоб зробити будь-яка дія, пов’язане з лісом, необхідно було керуватися давно застарілими нормами, більшість з яких були прийняті ще в СРСР. По-іншому крім як революцією поява системи Прозорро назвати не можна, адже тепер немає ніякої потреби їхати на торги деревини, оскільки брати участь на аукціонах можна з будь-якого місця. Відпочинок, будинок, робота — абсолютно неважливо, досить просто мати комп’ютером та інтернетом.

Починаючи з 2016 року, на системі Прозорро можна купити, або ж орендувати абсолютно різне майно, що належить державі. За 3 останні роки на платформі було проведено близько 250000 безпечних, прозорих і абсолютно чистих аукціонів. Такі угоди дуже вигідні для учасників аукціону та повністю захищені від впливу корупції.

Аукціон необробленої деревини надає однаковий доступ всіх учасників, а також дозволяє проводити максимально відкриті і чесні аукціони. Абсолютно будь-який бажаючий може простежити за ходом аукціону, будь то навіть різні контролюючі органи або ж журналісти. Саме тому якщо буде допущено хоч одне найменше порушення, цей випадок тут же отримає величезний розголос, а відповідно завдасть досить великої шкоди репутації для покупця.

Українська універсальна біржа має 4 рівня акредитації. Зареєструвавшись, користувачі відразу ж отримують доступ до всіх аукціонів з продажу лісу. В основному виставляються тверді породи дерева, але можуть і хвойні з листяними. Максимум можна виставити 400 кубометрів дерева, а вартість одного кубометра становить близько 650 гривень. Середня вартість одного лота — в районі 250 тисяч гривень. Всі ці гроші будуть спрямовані в бюджет країни, в який входить і програма по відновленню лісових ресурсів.