Продаж земельних ділянок за ринковою ціною на сайті Прозорро.Продажі

Наразі вартість земельних ділянок та її реалізація в Україні є чи не найбільш обговорюваним питанням. Як серед простих громадян, так і серед великих виробників аграрної продукції даний ажіотаж пов’язаний насамперед зі скасуванням багаторічного мораторію на продаж сільськогосподарських земель. По-друге, восени почав діяти законопроект №1144, який дозволяє здавати в оренду або продавати земельні ділянки комунальної власності різного цільового призначення. В обох випадках продаж та оренда земель здійснюється виключно на майданчиках системи Прозорро.Продажі.

Продаж землі в Україні та її вартість в системі Prozorro.Sale

Найчастіше продаж належить продажу, належать ділянки, що використовуються для:

  • Випасу худоби;
  • Сінокосіння;
  • Садівництва та городництва;
  • Виготовлення сільськогосподарської продукції;
  • Створення об’єктів портової інфраструктури;
  • Будівлі житлових та громадських споруд;
  • Відкриття закладів оздоровчого та спортивного призначення;
  • Видобування корисних копалин.

Найчастіше за останній рік учасники торгів шукали в мережі інформацію про продаж сільськогосподарської землі в Україні та її вартість за 1 га. Щойно було запущено земельний ринок, купувати земельні ділянки вже можуть фізичні особи за умови, що вони будуть громадянами України. Величина наділу, що купується, не повинна перевищувати 100 гектар. Починаючи з 2024 року до покупців можуть приєднатися юридичні особи, тобто підприємства. Вони також мають бути громадянами України, а встановлений ліміт для них зросте до 10 000 га.

Через багаторічний мораторій на реалізацію землі, її вартість суттєво знизилася, якщо порівнювати з країнами Західної Європи або навіть із Польщею. Однак за останні роки 1 гектар сільськогосподарських угідь подорожчав суттєво, щойно було запущено механізм вільного продажу земельних ділянок в Україні. У 2021 році вартість за гектар встановилася на позначці 1000 доларів. У деяких регіонах ціна землі становить 2000 доларів. Це залежить від родючості ґрунту. Але експерти гарантують, що згодом і цей показник збільшуватиметься завдяки використанню електронних аукціонів Прозорро.Продажі.

Реалізація землі на офіційному майданчику Української універсальної біржі

Завдяки відкритим аукціонам відбулося знищення всіх корупційних схем, які діяли багато років. Система проекту Прозорро.Продажі https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-zemli-v-ukraqini-u-2021-r-ta-cina-za-gektar-na-prozorro-sale допомагає продавати різні комунальні та державні активи не тільки в найкоротші терміни, а й з максимальною прибутковістю. За 3 місяці на кредитованих майданчиках, включаючи Українську універсальну біржу, було оголошено понад 1500 аукціонів із реалізації землі, ціна яких становила понад 600 мільйонів гривень.

Щоб стати учасником аукціону, необхідно пройти реєстрацію на Українській універсальній біржі. Після цього перед вами відкриється право вибору лотів, що вас цікавлять. Відповідно, ви зможете зробити ставку на них.